Jižní Tyrolsko - Dolomity - Dovolená Jižní Tyrolsko - Dolomity - Dovolená
Wellness hotely Rodiny hotely Hotely pro pěší turisty Hotely pro lyžaře Hotely pro cyklisty Motorka hotely
Wellness Hotely Hotely pro rodiny Hotely pro pěší turisty Hotely pro lyžaře Hotely pro cyklisty Hotely pro motorkáře

Vyhledat ubytování:

Individual cookie settings
Data protection | Tiráž ©
Webdesign by SiMedia
 
DIČ IT02365710215
   
FacebookÖtzi - „Muž z ledovce“ v archeologickém muzeu v Bolzanu

Zpět

Ötzi - Muž z ledovceByl čtvrtek 19. září 1991, když se dvojice turistů Helmut a Erika Simonovivracela z alpské túry na sedle Giogo di Tisa v Ötztalských Alpách, a narazila na mumii, která je v dnešní době jednou z nejznámějších na světě: Ötzi. „Muž z ledovce“ je jednou ze známých přezdívek Ötziho, který představuje nejen jeden z nejznámějších lidských nálezů, ale především jeden z nejbohatších co se týče významu.

Příčinou pozoruhodnosti Ötziho je jeho vynikající zachování stavu těla, oděvu a výbavy - a to vše po tisících letech! Jde skutečně o senzační nález. Důvod je i ten, že z pohledu zachování nebyl do té doby nalezen žádný obdobný lidský nález.

Dnes můžeme s jistotou říct, že Ötzi žil v letech mezi 3350 a 3100 před Kristem. Nanejvýš jisté předpoklady můžeme tvrdit také o příčinách jeho smrti: šlo o pazourkový hrot šípu , který ho zasáhl do levé části zad.

Ötzi v archeologickém muzeu v BolzanuÖtziho můžete navštívit v Archeologickém muzeu v Bolzanu. Mumie je uložena do speciálně vytvořené komory a lze ji pozorovat přes jedno malé okénko. Ötzi celoročně láká do krajského města Alto Adige nejen turisty, ale také místní obyvatelé, jejichž zvědavost je přivádí obdivovat „muže z ledovce“, známého po celém světě

Fotky: SiMedia / Peter U.

Nabídky  

Ubytovací zařízení v Jižním Tyrolsku

Top podniky v Jižním Tyrolsku