Jižní Tyrolsko - Dolomity - Dovolená Jižní Tyrolsko - Dolomity - Dovolená
Wellness hotely Rodiny hotely Hotely pro pěší turisty Hotely pro lyžaře Hotely pro cyklisty Motorka hotely
Wellness Hotely Hotely pro rodiny Hotely pro pěší turisty Hotely pro lyžaře Hotely pro cyklisty Hotely pro motorkáře

Vyhledat ubytování:

Individual cookie settings
Data protection | Tiráž ©
Webdesign by SiMedia
 
DIČ IT02365710215
   
FacebookMessnerova horská muzea (MMM) v Jižním Tyrolsku a Bellunu

Zpět

nadšením pro hory - jihotyrolských Messnerových horských muzeíchPocítit dotek hor, pochopit je, poznat obyvatele, kteří v nich žijí – extrémní horolezec Reinhold Messner pocházející z Jižního Tyrolska vybudoval v rámci svého projektu Messner Mountain Museum, zkráceně MMM, pět neobyčejných muzeí, která ztělesňují vášeň pro hory.

Celkem se jedná o pět muzeí na různých místech. Hlavním sídlem Messnerových horských muzeí je zámek Sigmundskron ve Firmianu u Bolzana. Na 1100 čtverečních metrech se návštěvníci Messnerova horského muzea Firmian dozví vše o dějinách i umění horolezectví.
Muzeum Juval v Naturnsu se naproti tomu zaměřuje na mytickou stránku hor. Hrad je také Messnerovou letní rezidencí. V regionu Vinschgau se pak nachází Alpine Curiosa, kde jsou vystaveny kuriozity z hor a vylíčeny historky horolezců; tato výstava je součástí Messnerova horského muzea Ortles, kter najdete v Suldenu na úpatí mohutné hory Ortler. Hlavním tématem je zde tento nejvyšší vrchol Jižního Tyrolska a věčný led.

Na východě země se pak nachází nejnovější z celkem pěti horských muzeí: MMM Ripa. Na zámku Bruneck Vás očekávají horské národy z celého světa – Mongolové, Šerpové a mnohé další.

Jen a jen skalám se věnuje Messnerovo horské muzeum Dolomites v italské provincii Belluno. Muzeum na Monte Rite zase dokumentuje historii objevování a dobývání Dolomit.

Vzbudili jsme Váš zájem? Nechte se strhnout nadšením pro hory a navštivte Messnerova horská muzea v Jižním Tyrolsku. Hory volají...

Kontakt:
Zámek Bruneck
MMM - Messner Mountain Museum srl
Europaallee 2
I-39012 Merano (BZ)
Tel. +39 0471 631265
Fax +39 0471 633890
www.messner-mountain-museum.it

Nabídky  

Ubytovací zařízení v Jižním Tyrolsku

Top podniky v Jižním Tyrolsku