Jižní Tyrolsko - Dolomity - Dovolená Jižní Tyrolsko - Dolomity - Dovolená
Wellness hotely Rodiny hotely Hotely pro pěší turisty Hotely pro lyžaře Hotely pro cyklisty Motorka hotely
Wellness Hotely Hotely pro rodiny Hotely pro pěší turisty Hotely pro lyžaře Hotely pro cyklisty Hotely pro motorkáře

Vyhledat ubytování:

Individual cookie settings
Data protection | Tiráž ©
Webdesign by SiMedia
 
DIČ IT02365710215
   
FacebookGiro d'Italia 2010 zavítá do Jižního Tyrolska – na vrchol hory Kronplatz

Zpět

Giro d'Italia 2010 am KronplatzKoncem května letošního roku se opět můžeme těšit: trasa 91. ročníku Giro d'Italia bude procházet Jižním Tyrolskem. 25. května 2010 budou cyklisté muset zdolat 16. etapu, náročnou horskou časovku ze St. Vigil na Kronplatz (Plan de Corones).
Giro d'Italia každoročně zpestřuje svůj program náročnými alpskými etapami – Jižní Tyrolsko nevyjímaje. Stejně jako v roce 2008 povede i letos horská časovka ze St. Vigil (S. Vigilio) na vrchol hory Kronplatz. Etapa o délce 13 km se sice na první pohled může jevit jako krátká, cyklisté však musejí překonat úctyhodný výškový rozdíl více než 1 000 m, přičemž maximální stoupání dosahuje 24 procent. KroměGiro d'Italia 2010 in Südtirol toho jsou nuceni jet poslední třetinu z průsmyku Furkelpass na vrchol po štěrkové sjezdovce. Tato etapa proto bude spolu s extrémně strmými úseky u Zoncolanu a Gaviapass právem patřit k vrcholům Giro d'Italia 2010.
O den později, 26. května, startuje 17. etapa z Brunecku v údolí Pustertal do Peio – také tato část závodu bude událostí, kterou byste si neměli nechat ujít. Jedno je totiž jisté: bude se jednat o napínavé a doufejme i férové zápolení!

Základní informace o Giro d'Italia najdete také v internetové encyklopedii Wikipedia.


Nabídky  

Ubytovací zařízení v Jižním Tyrolsku

Top podniky v Jižním Tyrolsku